Ochrana proti holubům

Sítě & hroty proti holubům

Ve městech a jejich periferiích holubi nacházejí ideální podmínky k životu. Často přemnožení holubi ve městech způsobují mnoho problémů, které vedou ke škodám na majetku a kontaminaci prostor. Agresivní holubí trus hyzdí a poškozuje fasády. Usídlení holubů s sebou nese hygienická rizika. Máte problém s holuby? Nechejte to na odbornících z Vertical Solutions.

Systémy ochrany před ptactvem

Existuje více druhů systémů efektivní ochrany před ptáky. Volba závisí na konkrétním problematickém místě a možnostech montáže. S volbou té nejefektivnější ochrany před holuby Vám pomůžeme.

Sítě proti Holubům

Sítě proti holubům jsou ideálním řešení pro nádvoří, světlíky, balkony či celé fasády. Předností sítí je jejich spolehlivost, správně nainstalovaná síť proti holubům zabrání opětovnému vniknutí holubů do prostor a tím pádem vyřeší i další komplikace s opeřenci. Síť se může být umístěna jak horizontálně (nádvoří) či vertikálně (balkony).

Montáž sítí se provádí do vysokopevnostního obvodového lanka, které je ukotveno za pomocí chemických kotev, hmoždinek nebo úhelníků. Námi montované sítě jsou speciálně vyvinuté sítě s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Vhodnou volbou odstínu se síť stává nenápadnou součástí budovy.

Většinou je třeba instalovat síť proti holubům na balkon nebo lodžii, kde holubi nacházejí ideální stanoviště. U starších domů v centrech měst je zase třeba uzavření celého vnitrobloku sítí aby již holubi nenašli cestu dovnitř

Kotvení síťového systému do fasády probíhá vždy za  použití kvalitního spojovacího a kotevního materiálu na který je nejméně dvouletá záruka. Výrobce sítí garantuje UV stálost po dobu minimálně 5 let. Dle našich zkušeností  má síťový systém  za předpokladu správného užívání životnost 5 až 10 let.

 

Hroty proti holubům

Jedním ze základních způsobů ochrany před ptactvem jsou tzv. hroty proti holubům. Tento systém je vhodný pro lokálně problematická místa jako jsou parapety, římsy, jednotky klimatizace, balkony, etc. Naši výškoví pracovníci slaní k problematickému místu, očistí jej a připraví povrch pro instalaci hrotů. Po vhodném osazení hroty se holubi přestanou na místo vracet.

Montáž zpravidla probíhá za pomoci speciálního adheziva a nebo alternativním připevněním k povrchu pomocí stahovacích pásek či sešroubováním. Při montáži používáme přípravky nejvyšší kvality abychom mohli garantovat dlouhou životnost ochrany proti ptactvu.

 

Návrh a montáž ochrany proti holubům

Každá budova má svá specifika, proto je potřeba při návrhu systému ochrany proti ptactvu vzít v potaz všechny faktory. V rámci Cenové nabídky Vám můžeme doporučit nejefektivnější řešení, které Vám bude sloužit mnoho let.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem ideálního řešení ochrany před ptactvem. Výběr a návrh konkrétního řešení pro vaši nemovitost s Vámi probereme, zhodnotíme a následně Vám před realizací zpracujeme nezávaznou cenovou kalkulaci.